SOL BEAUTY

لکه های سفید روی ناخن چیست؟

لکه های سفید روی ناخن چیست؟

بسیاری از خانم بر روی ناخن هایشان لک های و نقاط سفیدی است که نمیدانند چگونه به وجود آمده اند و راه درمان آن ها چست پس در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با این پدیده آشنا کنیم و علل و راههای درمان و جلوگیری از به وجود آمدن این نقاط را آشنا کنیم.

لکه های سفید روی ناخن چیست؟

برخی از خانم های بر روی ناخن هایشان نقاط سفیدی ایجاد می شود که میتواند مانیکورشان را خراب کند و نمیتوانند به راحتی از دست ان ها راحت شوند. اصلا به راستی علل ایجاد این نقط چست و چگونه میتوان از دست آن ها راحت شد.
علل

لکه های سفید روی ناخن ها معمولا در اثر ضرب دیدن سطح اصلی ناخن ایجاد می شوند. این ضربه می تواند در اثر گرفتن ناخن، گاز گرفن یا ضربه خوردن ناخن باشد. چون این لکه های خیلی شبیه به کبودی هستند اکثر نمیتوان تشخیص داد که چه زمانی ناخن ضرب دیده و معمولا چند روز بعد از بروز ضربه این لکه ها بروز می کنند.
 
شایعه

عده ای بر این اعتقاد هستند که این نقاط سفید به علت کمبود کلسیم در بدن بر روی ناخن ها ایجاد می شود که این یک اتفاق نادر می باشد  و اگر شما کمبود ویتامین داشته باشید باید در نقاط دیگر بدن خودتان به غیر از ناخن ها هم نشانه هایی داسته باشید.
 
درمان

متاسفانه این لکه های سفید که در اثر ضربه ایجاد می شوند درمان خاصی جز صبر کردن ندارند . اگر از آن دسته از خانم هایی هستید که زیاد از ناخن مصنوعی استفاده می کنید و این لکه ها بر روی ناخن شما ایجاد شده به علت آسیب رساندن ناخن مصنوعی به سطخ ناخن شماست پس باید مدتی استفاده از آن را قطع کنید.
 
جلوگیری

برای اینکه از  به وجود آمدن این نقاط بر روی ناخن های خود جلوگیری کنید سعی کنید ناخن های خود را نکنید، و از خوردن ان ها اجتناب نمایید. و همچنین در صورت امکان حواستان باشد که ناخن هایتان با سطوح سخت برخورد نکند و ضربه ای نخورد.

 

شما می توانید در وب سایت سول بیوتی سنتر به مطالبی درباره برندها برند آرایشی سونیا کاشوک، Kjaer Weis ،RMS BEAUTY ،Estée Lauder ،Smashbox ،BareMinerals ،Orgin، Arcancil، Maybelline توجه فرمایید.

و همچنین توجه شما را به سایر مطالب وب سایت سول بیوتی سنتر مانند توصیه هایی برای رژ لب زدن، ترفندهای کاربردی برای کشیدن خط چشم، توصیه‌هایی برای کشیدن خط چشم، چروک‌های صورت را در 10 دقیقه از بین ببرید!، پوشش ایرادات صورت به صورت حرفه‌ای، اشتباهاتی رایج در برداشتن ابرو، تکنیک های انتخاب ریمل مناسب جلب می کنیم.

اشتراک گذاری:
social link social link social link social link social link
514 view icon
0 پسندیدم
آخرین مطالب
برند آرایشی لانکوم

برند آرایشی لانکوم

بخشی دیگر از خانواده بزگ لورآل، برند فرانسوی لانکوم است که ی...
لکه های سفید روی ناخن چیست؟

لکه های سفید روی ناخن چیست؟

بسیاری از خانم بر روی ناخن هایشان لک های و نقاط سفیدی است که...
طول عمر رنگ موی خود را افزایش دهید

طول عمر رنگ موی خود را افزایش دهید

اگر شما جز آن دسته از خانم هایی هستید که ماندگاری و طول عمر ...
چشم هایتان را درشت تر جلوه دهید

چشم هایتان را درشت تر جلوه دهید

اگر شما هم جز آن دسته از خانم هایی هستید که چشمان ریزی دارند...
اشتباهاتی رایج در برداشتن ابرو

اشتباهاتی رایج در برداشتن ابرو

اگر شما هم جز آن دسته از خانم هایی هستید که تا به حال به مدل...
مطالب مرتبط

SOL BEAUTY

شما ارزشمند هستيد
SOL BEAUTY
دیااکو